Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Rawie Mazowieckiej

O Nas

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii został utworzony  w 2007  i  wchodzi w skład Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie  Mazowieckiej.

• Jest placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i zagrożeniem niedostosowaniem społecznym, wymagającej stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania, pomocy psychologiczno - pedagogicznej i socjoterapii.

• Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii jest placówką koedukacyjną, zapewniającą zakwaterowanie i opiekę całodobową.

• Grupy wychowawcze liczą do 12 osób. Wychowankowie mają do dyspozycji pokoje dwu- trzy osobowe, świetlice,  pracownie komputerowe, aneksy socjalno-gospodarcze, siłownię, sale bilardową i tenisową  oraz zaplecze sanitarne.

• Wychowankowie / uczniowie mogą kształcić się w szkole podstawowej specjalnej  oraz w branżowej szkole specjalnej I stopnia w zawodzie kucharz.

• W młodzieżowym ośrodku socjoterapii dzieci i młodzież mają możliwość ukończenia szkoły, rozwijania swoich zainteresowań i nabywania umiejętności ułatwiających prawidłowe funkcjonowanie w środowisku rodzinnym i społecznym po opuszczeniu ośrodka.

• Mają  dostęp do różnych form wspomagania ich rozwoju.

• Młodzież i kadra placówki tworzą społeczność korekcyjną gdzie jest możliwość  nabywania doświadczeń, uczenia się odpowiedzialności za własne zachowanie, rozumienia i wyrażania emocji , odreagowywania  napięć,  nawiązywania kontaktów i dobrych relacji, wzrostu poczucia własnej wartości.

W ośrodku można poznać świat zupełnie z  innej perspektywy!